ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ କଲିଂ ସହିତ ଆସିଲା ଶସ୍ତା-ସୁନ୍ଦର ସ୍ମାର୍ଟ ୱାଚ, ବିପି ମଧ୍ୟ କରିବ ଯାଞ୍ଚ 

ଯଦି ଆପଣ ହାତ ଘଣ୍ଟା କିଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ରହିଛି ବେଷ୍ଟ ଅଫର୍। କାରଣ ପେବଲ୍ ଭାରତରେ ଏହାର ନୂତନ ସ୍ମାର୍ଟ ୱାଚ୍ ଭାବରେ ପେବଲ୍ ଓରିଅନ୍ ଏବଂ ପେବଲ୍ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରା ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଏହି ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଉଥିବା ବଜେଟ୍ ସ୍ମାର୍ଟ ୱାଚ୍ ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ କଲିଂ ସପୋର୍ଟ ସହିତ ଆସିଥାଏ। ପେବଲ୍ ଭାରତରେ ଏହାର ନୂତନ ସ୍ମାର୍ଟ ୱାଚ୍ ଭାବରେ ପେବଲ୍ ଓରିଅନ୍ ଏବଂ ପେବଲ୍ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରା ଲଞ୍ଚ କରିଛି।

ସିଧାସଳଖ କଲ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ପେବଲ୍ ଓରିଅନ୍ ଏକ 1.81-ଇଞ୍ଚ ଫୁଲ୍-HD ଡିସପ୍ଲେ ଖେଳୁଥିବାବେଳେ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରା 1.36-ଇଞ୍ଚ AMOLED ଡିସପ୍ଲେ ସହିତ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଛି। ଉଭୟ ମଡେଲ ବ୍ଲଡ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ମନିଟରିଂ, ହାର୍ଟ ବିଟ୍ ମନିଟରିଂ ଏବଂ ମହିଳା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟ୍ରାକିଂ ସହିତ AI ଭଏସ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ସପୋର୍ଟ ଓ SpO2 ମନିଟରିଂ ଭଳି ଫିଚର୍ ସହିତ ଆସିଛି। ଜଳ ପ୍ରତିରୋଧ ପାଇଁ ପେବଲ୍ ଓରିଅନ୍ ଏବଂ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରା IP67 ରେଟ୍ ହୋଇଛି।

smart watch
Picture Credit – Pebble

ତେବେ ଉଭୟ ସ୍ମାର୍ଟ ୱାଚ୍ ର ମୂଲ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ନୂଆ ପେବଲ୍ ଓରିଅନ୍ ସ୍ମାର୍ଟୱାଚ୍ ଭାରତରେ ୩ ହଜାର ୪୯୯ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟରେ ଉପଲବ୍ଧ। ପେବଲ୍ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରା ୫ ହଜାର ୪୯୯ ଟଙ୍କା ରିହାତି ମୂଲ୍ୟରେ ଉପଲବ୍ଧ। ପେବଲ୍ ଓରିଅନ୍ ଫିଚର୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ 240×286 ପିକ୍ସେଲ ରେଜୋଲୁସନ ସହିତ 1.81-ଇଞ୍ଚ ଫୁଲ୍- HD ଡିସପ୍ଲେ ସହିତ ଆସିଥାଏ।। ଏହାର ଏକ ବର୍ଗ ଆକୃତିର ଡାଏଲ୍ ଏବଂ ଜିଙ୍କ୍ ଆଲୟ ବଡି ଅଛି। ଏଥିରେ ଏକ ଅଟୋ ସ୍ପିକର କ୍ଲିନର୍ ଫିଚର୍ ଅଛି ଯାହା ସ୍ମାର୍ଟ ୱାଚରେ ଆର୍ଦ୍ରତା ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଅଡିଓ ସ୍ୱର ବ୍ୟବହାର କରେ। ଏହି ଘଣ୍ଟା ୧୦୦ ରୁ ଅଧିକ ୱାଚ୍ ଫେସ୍ ଏବଂ ୧୨୦ ରୁ ଅଧିକ ସ୍ପୋର୍ଟସ ମୋଡ୍ କୁ ସମର୍ଥନ କରେ।

ପେବଲ୍ ଓରିଅନ୍ ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ v5.1 ସଂଯୋଗୀକରଣ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରେ ଏବଂ ଏକ ଇନବିଲ୍ଟ ମାଇକ୍ରୋଫୋନ୍ ଓ ସ୍ପିକର ସାହାଯ୍ୟରେ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ କଲ୍ ରିସିଭ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ। ଏହା IP67 ରେଟିଂ ସହିତ ଧୂଳି ଏବଂ ଜଳ ପ୍ରତିରୋଧକ ପାଇଁ ମୂଲ୍ୟାୟନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଗେମ୍ ରହିଛି ଏବଂ AI ଭଏସ୍ ସହାୟତା ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରେ। ଏହା ବ୍ଲଡ ପ୍ରେସର ମନିଟର, 24/7 ହାର୍ଟ ରେଟ୍ ଟ୍ରାକର, ମହିଳା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟ୍ରାକିଂ ଏବଂ ଶୋଇବା ମନିଟରିଂ ସହିତ ବ୍ଲଡ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ସାଚୁରେଚର (SpO2) ମନିଟର ସହିତ ସଜ୍ଜିତ।

ନୂତନ ସ୍ମାର୍ଟ ୱାଚ୍ 260mAh ବ୍ୟାଟେରୀ ପ୍ୟାକ୍ କରେ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଚାର୍ଜରେ ୧୦ ଦିନ ଚାଲିବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ପେବଲ୍ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରା ଫିଚର୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ପେବଲ୍ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାରେ 3936×390 ପିକ୍ସେଲ ରେଜୋଲୁସନ ଏବଂ 600 ନଟ୍ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା ସହିତ 1.36-ଇଞ୍ଚ AMOLED ଡିସ୍ପ୍ଲେ ରହିଛି। ସ୍ମାର୍ଟ ୱାଚ୍ ର ବଡି ଜିଙ୍କ୍ ଆଲୟୋରେ ତିଆରି ଏବଂ ଏହାର ହାଡ ବଟନ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛି। ଏହା AI- ସକ୍ଷମ ଭଏସ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ସହିତ ଆସିଥାଏ ଏବଂ ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ v5.1 କଲିଂ ପ୍ରଦାନ କରେ।

ପେବଲ୍ ଓରିଅନ୍ ପରି ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରାରେ ଏକ SpO2 ମନିଟର, ରକ୍ତଚାପ ମନିଟର ଏବଂ 24/7 ହୃଦସ୍ପନ୍ଦନ ଟ୍ରାକର ମଧ୍ୟ ଅଛି। ଏହା ମହିଳାଙ୍କ ଋତୁସ୍ରାବ ଚକ୍ର ଟ୍ରାକିଂ ଏବଂ ଶୋଇବା ମନିଟରିଂ ମଧ୍ୟ କରିଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସ୍ମାର୍ଟ ୱାଚରେ କ୍ୟାମେରା କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍, ମ୍ୟୁଜିକ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍, କାଲକୁଲେଟର ଏବଂ ପାଣିପାଗ ଅପଡେଟ୍ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ପେବଲ୍ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରା 300mAh ବ୍ୟାଟେରୀ ପ୍ୟାକ୍ କରେ। କମ୍ପାନୀ ଦାବି କରିଛି ଯେ ଏହା ୩୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ଷ୍ଟାଣ୍ଡବାଇ ଟାଇମ୍ ପ୍ରଦାନ କରିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.